Nefes Teknikleri

Nefes Teknikleri

Nefes tekniklerinin yaşamınızı değiştirebilecek güçte olduğunu söylesem, ne düşünürdünüz? Evet, bu tamamen doğru bir bilgidir. Başta fiziksel olmak üzere, öfke, kaygı, enerji düşüklüğü, mutsuzluk gibi durumlara karşı da dönüştürücü sonuçlar elde edebilirsiniz.

İşte biz de doğru nefes aldığımız sürece sağlıklı oluruz, zihinsel olarak dengede oluruz, kendimiz ile barışık oluruz, enerjik oluruz…Nefes almanın öncelikle fiziksel sağlık için faydaları çok önemlidir, kullanılan diyafram nefesleri sizin enerjinizi daha yüksek kullanmanıza yardım eder çünkü hücreler nefes ile dolmuştur, oksijen sağlamaktadır ve bu dinç olmak, uzun süre yorulmamak ve enerjinin oldukça yüksek olması anlamına gelmektedir.

Zihninizin çok düşündüğünü, hatta sürekli düşünür olduğunu fark ettiniz mi hiç? İşte zihin çok düşündüğünde, beden daha çok yorulmaktadır, zihin ve beden beraber çalışırlar ve doğru nefes almaya başladığınızda zihniniz daha sakin, daha berrak, daha az düşünmeye başlayacağı gibi fiziksel zindelik de otomatik olarak artacaktır.

Ruh-Beden-Zihin bütünlüğü sizlere inanılmaz bir denge ve güç katar, bütünlük hissiyatı, ruh-beden ve zihnin beraber ve bütün olduğunda oluşmakta ve tıpkı tokluk hissi gibi bir doyum hissi sağlamaktadır, işte bunun için de doğru nefes almayı öğrenmek her birey için gereklidir.

Mutluluk nefesleri, kendimizi daha mutlu hissetmemizi sağlayan canlandırıcı nefes çalışmalarıdır, yada enerjiniz mi düşük, canınız bir şey yapmak istemiyor mu? O zaman bedensel zindeliğinizi arttıran nefes teknikleri kullanabiliriz.

Nefes teknikleri ile yaşantınızda pek çok konuda ilerleme sağlayabilir, bedensel enerjinizi, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, zihinsel farkındalığınızda artış sağlayabilir, ruhsal olarak dengede olmanızı sağlayabiliriz.

Tabiiki hepimiz Nefes alıyoruz, nefes almadan yaşamak mümkün değildir öyle değil mi? Ama önemli olan, potansiyelimizin, bedensel, zihinsel ve ruhsal tamamını kullanmak ve bütünlük duygusunu hayatımıza katabilmektir. Peki, Doğru nefes almanın faydaları ne olabilir dersiniz?

Bebeklerin doğru nefes aldıklarını biliyor muydunuz? Üstelik kimse bebeklere doğru nefes almayı öğretmez. Onlar doğuştan içgüdüsel olarak bu bilgiyi kullanırlar. Fakat zamanla dışsal etkenlerden dolayı, diyafram kullanımı yerine göğüs nefesleri gibi sığ nefesler  almaya başlayabilirler. Mesela bebek annesinin kucağındayken, annesinin nefes sesini taklit etmeye başlayabilir, yada odadaki saatin tik tak seslerini kalp ritmi haline getirmeye başladıysa, nefes alışverişleri de o doğrultuda değişmeye başlayacaktır.

Unutmayın, Yaşam, Nefes Almaktır, Doğru Nefes Almaksa Yaşamı Kaliteli, Keyifli ve Mutlu hale getirir. Nefes Teknikleriyse, yaşamınıza ışıltı, keyif, mutluluk, enerji  katar…

Sitemizi takipte kalın, yakın zamanda eğitimlerimizi paylaşmaya başlayacağız.

Sevgilerle…